čtvrtek 20. dubna 2017

Správná velikost spodního prádla

Musím se přiznat, že až do nedávna jsem si kupovala špatnou velikost spodního prádla, přesněji řečeno podprsenek. Uklidnilo mě ale to, že rozhodně nejsem sama 😉. Před nedávnem jsem se totiž nechala zlákat slevou na Astratexu, a protože to nemám daleko od Kotvy, kde má Astratex prodejnu, nechala jsem si balíček poslat tam. V prodejně máte možnost si vše vyzkoušet, tak jsem toho samozřejmě využila. Prodejní asistentka se na mě mile usmívala a zeptala se mě, zda je prádlo pro mě. Samozřejmě jsem řekla že ano a odpovědí mi bylo "No to ale máte špatnou velikost, máte mít tak o dvě velikosti menší obvod a o dvě velkosti větší košíčky".  Chvilku jsem se na ní dívala, jestli to myslí vážně, myslela a na důkaz svého tvrzení mi donesla prádlo dle jejího výběru. Asi nemusím pokračovat v tom, že měla pravdu...

Jak tedy zvolit správnou velikost? Ze všeho nejdříve je třeba změnit obvod pod prsy. Máte-li například obvod +- 70 cm, pak pro vás bude výchozím číslem číslo 65. Velikost košíčku je potom nejjednodušší volit podle toho, na který jste byly zvyklé, jen ho úměrně zvyšte (snižte) o tolik, o kolik čísel jste změnily obvod. Uvedu na praktickém příkladě :) Byly jste zvyklé kupovat 75B, ale po správném změření vám vyšel obvod 69 cm, takže je třeba se dívat po košíčku D = správná velikost 65D (obvod se nám snížil o dvě velikosti, košíček tedy musíme naopak o dvě velikosti zvětšit). Nemusíte se děsit, opravdu je to takhle. Stačí si obě velikosti vzít do ruky a zjistíte, že košíčky jsou opravdu na oko stejné. Obvod by se při zkoušení měl zapínat na nejkrajnější háčky. Praním a nošením materiál povoluje, proto je třeba mít prostor na postupné "utahování". 

U košíčku pak ještě platí to, že je třeba v něm ženské poklady pěkně porovnat. Košíček nesmí škrtit, nesmí se dělat žádné boule, ale musí pěkně naše poklady obepínat a podpírat.

Samozřejmě, že je třeba brát v potaz i střih, výrobce, materiál. Od některého sedí C, od jiného D košíčky... Já sama za sebe třeba musím říct, že nemohu mít tzv. Balcony, tento střih mi vůbec nesedí.

Pokud tedy budete vyrážet na nákupy, nebojte se vzít si prostě rovnou více velikostí a opravdu zkoušet a zkoušet :)

Jak jste na tom vy milé dámy? Žádné komentáře:

Okomentovat