pátek 21. dubna 2017

Je libo šálek kávy?

Miluji kávu, mimo jiné. Nemyslím tím samozřejmě klasického českého turka, ale opravdu dobrou kávu. Troufám si říct, že za poslední dekádu jsem udělala podstatný krok směrem ke kvalitě. Dnes máme tu výhodu, že si můžeme vybrat jak z mnoha přístrojů, tak i z mnoha druhý káv. Já sama preferuji silnou kávu, která ale musí mít malý obsah kyselinek. Nebojím se experimentovat, ale mám několik favoritů.
Protože jsem doma sama, kdo kávu pije, nemá smysl si domů kupovat presovač. Ne že bych po něm netoužila, ale pokud má z presovače vyjít dobrá káva, musí se točit. Ne ty moje dvě kávy za den, ale 15, 20 káv. Jen tak je zaručeno, že káva bude mít dobrou chuť - toliko poučení od zkušených baristů.

Pro domácí rychlou kávu mám jednoduše přístroj na kapsle. Z vlastní zkušenosti si dovolím vyzdvihnout přístroj a hlavně chuť kapslí od  Nespressa. Přístroj sice nevlastním, ale kávu z něj si vychutnávám u kamarádky. Ze všech druhů káv, prostě mému jazýčku lahodí nejvíce.
Já sama mám nyní doma kapslovač od Tchibo, přesně tento červený. Kapsle si kupuji zásadně Caffé Crema jemná, to jsou ty žluté. Jsou opravdu jemné a hlavně nejsou nakyslé, což je u kapslí od Tchibo malinko problém. Problém číslo dvě je to, že tlak občas neprorazí kapsli a pak začne přístroj hlasitě pískat. No, netuším, jestli by mi teď výrobce neurazil ruce, ale já v tomto případě znovu značku volbu šálku, zdvihnu hrnek přímo pod výpusť a čekám, že to " tlakem rupne". Zatím to vždycky vyšlo :)


V práci potom mám od Nescafé dolce gusto tohoto veterána. proč veterána? No slouží mi už 7 let a až na to, že se musí po kávě vypnout (jinak se přehřeje a začne stávkovat), funguje bezvadně. I kapsle jsou dobré a tady mi chutnají všechny černé. Do kávy si totiž nedávám mléko, jen cukřík :)

Pokud mě přepadne touha po opravdu dobré kávě, pak sáhnu po moka konvičce. Mám konvičku pro 4 kávy. Dle výrobce, na 4 kávy, já to vždycky vypiji najednou. Divím se, že mě ještě neranila mrtvice. Pro mletou kávu si chodím do obchodu Čerstvě pražená káva v Truhlářské ulici v Praze. Mají i eshop. Pravda, káva není zrovna nejlevnější, ale garantuji vám, že stojí za to jí ochutnat. Ještě lepší je obchod navštívit osobně, protože majitelé jsou moc příjemní a připraví vám takovou kávu, že budete vrnět blahem. Mimo to vám samozřejmě poradí, jaká káva je pro vás vhodná. Je mi jasné, kam poklušu zítra - káva došla a při psaní mě popadla neodolatelná chuť :)  


Věřím, že vám pár mých tipů přijde vhod.


Jakou kávu máte nejraději vy?


Žádné komentáře:

Okomentovat