neděle 16. dubna 2017

Cvičení? Potěšení i nutnost.

Nic není zadarmo, ani pěkná postava. Někteří si možná řeknou  "Té se to mluví, když je tak hubená". Jistě, hubená jsem, ale jen tak jsem k tomu nepřišla. Mimo relativně zdravého stravování (ujíždím na sladkém) poměrně často trápím svou tělesnou schránku cvičením. Miluji cvičení, které trvá kolem 30 minut, ale pěkně se u něj člověk zapotí. Říkám tomu 2v1. Nemám čas chodit do fitka, proto se "trápím" doma. Nepotřebuji k tomu žádné extra vybavení, stačí cvičební podložka, sada činek - mám ručky i čtyř a osmi kg Kettlebell a závěsný systém (TRX, ale ne originál). Víc nepotřebuji a můžete mi věřit, stačí to.


Pokud se sportem začínáte, určitě doporučím  zvážit nejdříve svůj zdravotní stav, a potom zkuste zvážit investici do návštěvy fittka s trenérem. Jen tak se vyhnete přetažení a nedej bože zranění. Není nic horšího než to přehnat a na sport zanevřít. Při správné motivaci (třeba koupím si ty šaty, ale o číslo menší), potom zvládnete i cvičení doma.

Na youtube je spousty kanálů, které se cvičení věnují, já mám několik oblíbených, které střídám podle toho, jak se zrovna cítím. Kanál BodyFit By Amy je ideální pro ty, které mají málo času. Cvičení jsou koncipována tak, že najednou procvičíte více svalových partií. Její Total (Full) Body videa miluji. Tahle videa jsou dlouhá kolem 30 minut a budete se divit, jak perfektně fungují.


Kanál FitnessBlender je doslova nacpaný všemi různými druhy cvičení, která jsou odstupňována jak podle náročnosti, tak podle zaměření na jednotlivé svalové skupiny, pro ženy, pro muže... Je to kanál dvou fitness nadšenců, manželů, kteří cvičí pro radost a neváhají sdílet to, co je baví. Cvičím podle nich hlavně delší, 45 - 60 minutové bloky (o víkendu, když mám více času). Kelly je navíc ukázkou toho, jak cvičení a zdravá strava dokáže změnit postavu, byla totiž boubelkou.


GymRa je dalším mým oblíbeným kanálem. Tady si přijde opět na své každá z nás. Cvičení jsou různé náročnosti, s různými lektorkami. Podle jejich videí cvičím hlavně když chci opravdovou zátěž. Nelekejte se "namakanosti" některých lektorek. Videa pro GynRa točí profesionální cvičitelky, instruktorky Fitness, takže některé mají místo břicha pekáč buchet :)


BeFiT kanál je další pelmel. Pokud chcete vyzkoušet 30 denní transformaci, pak se zaměřte na videa od Jillian Michaels. Jsou zpravidla kolem 30 minut a dostanou vás do formy. I tady jsou videa různých lektorek, různé náročnosti. Stačí jen začít.


Jak můžete vidět, inspirací můžete najít ke cvičení opravdu mnoho. Mně bohatě stačí a musím říct, že vypadám lépe, jak ve dvaceti. Chce to jen trochu disciplíny.

A jak jste na tom vy? Taky trápíte svoje tělo? Máte oblíbené fitko nebo cvičíte doma?


Žádné komentáře:

Okomentovat